Lillepotti Biolani Suvelillede Mulda
Lillepotti Biolani Suvelillede Mulda
Ryhmäkasvit kukkivat koko kesän
Ryhmäkasvit kukkivat koko kesän
Muista säännöllinen hoitolannoitus!
Muista säännöllinen hoitolannoitus!
Suvelillede istutamine ja väetamine

Suvelillede istutamine ja väetamine

Suvelillede istutamine ja väetamine

Rühmataimed õitsevat kogu suve ja neid võib istutada rõdukastidesse, lillepottidesse, amplitesse ning peenrale mitmeaastaste taimede vahele. Suvelillede hooldamine on lihtne, kui vastavasse kasvukohta on valitud õiged taimed ja peetakse meeles neid regulaarselt kasta ja väetada.

Istutamine ja väetamine

Istutusnõu peab olema piisavalt suur, et taimedel oleks ruumi, samas väheneb ka kastmisvajadus. Enne lillenõu täitmist kontrollitakse, kas põhjas on augud üleliigse vee äravooluks. Kui kasutatakse rühmataimedele loodud erimulda, Biolani Suvelillede Mulda, siis erilist äravooluteed nõu põhjas pole vaja, sest muld juba iseenesest sisaldab õhulisust andvat kergkruusapuru. Nõu põhja pannakse õhuke kiht mulda ja selle peale lisaväetiseks Biolani Loodusväetise graanuleid väikeste kuhjadena, üle 10-liitristesse nõudesse 1–1,5 liitrit, väiksematesse 0,5–1 liitrit. Enne taimede istutamist kaetakse väetisegraanulid õhukese mullakihiga. Istutusnõu täidetakse mullaga nii, et pinnale jääks kastmisruumi. Lillenõusid, kuhu on pandud lisaväetist, kastetakse ainult veega. Kui kasvualusele ei lisata baasväetist, siis tuleb isegi toitaineterikast mulda lisaväetada, selleks et taimed jaksaksid õitseda suvi läbi. Lisaväetiseks sobib kastmisvette segatav Biolani Looduslik Toitevedelik, mida pannakse 1 dl/10 liitri vee kohta.

Otse kasvukohale külvatavad lilled

Külvates seemned otse kasvukohta, saab suve lõpul nautida ülevat värvikirkust. Külvatavatele lilledele valitakse päikeseline kasvukoht ja koheva mullaga peenar. Vajaduse korral parandatakse mulla omadusi toitaineterikka Biolani Aiamaa Musta Mullaga.

saialill  

rukkilill  

aedaster  

läänemagun  

aed-rõngaslill  

lõhnav lillhernes  

 

 
Liikide nõuded valgusele

 Päikest vajavad  Vähene valgus meeldib
 saialill  sultani balsamiin
 põõsas-hõbekakar  begoonia
 käokuld  daalia
 pelargoon  aedkohhia
 petuunia  dekoratiivkapsas
 gasaania  südajas suutera
 ogaline lantaan  luuderohi
 kivikilbik  võõrasema
 eckloni kuldkakar  riitsinus
 raudürt  fuksia

 

Sügiskülma taluvad

vilt ristrohi  

südajas suutera  

aedkohhia  

    luuderohi  

dekoratiivkapsas  

võõrasema  

suur lõvilõug  

nelk