Kuivkäimla on keskkonnasõbralik valik

Kaasaegne kuivkäimla on puhas ja lõhnavaba ning seda on meeldiv kasutada. Kuivkäimla on ka keskkonnasõbralik valik ning hõlbustab reovee käitlemist.

Hästi projekteeritud kuivkäimla on puhas ja lõhnavaba, seda on hõlbus tühjendada ning ennekõike mugav kasutada. Kuivkäimla toimivuse tagamiseks tuleb seadme valikul, paigaldamisel ja kasutamisel arvesta paari lihtsat põhitõde. Kuivkäimla lõhnatuse üks eeldusi on piisav õhuvahetus. Õige koostisega ja kvaliteetne komposti- ja käimlaturvas seob lõhnasid, imab üleliigset niiskust ning tagab tekkiva massi õhulisuse.

Hoolikalt valitud käimla ning õigesti teostatud paigaldus tagavad selle laitmatu toimimise kodus ja suvilas.

Kuivkäimla hõlbustab reovee käitlemist

Reoveest tuleneva keskkonnakoormuse vähendamiseks võib osa vees sisalduvatest kahjulikest ainetest eemaldada juba enne reovee puhastussüsteemi suunamist. Kõige sobivam lahendus oleks asendada veeklosett kuivkäimlaga. Kuivkäimlas tekkivad tahked jäätmed suunatakse komposti, uriini saab koguda eraldi ja kasutada vajadusel aiahoolduses ning käitlemist vajab ainult kuivkäimla pesuvesi. Pesuvee käitlus on keeruline protsess, kuid sellest saadav kasu võib olla väiksem, kui kogu tekkiva reoveekoguse käitlemisel.

Korralikult toimiv kuivkäimla – kasutusjuhend

Tutvu kuivkäimlatega