Ära kiirusta — taimekasvatuses on suurim viga liiga varajane külvamine.

Ära kiirusta — taimekasvatuses on suurim viga liiga varajane külvamine.

Biolani Turbasambla tabletid on seemikute jaoks soodne kasvulava.

Ära kiirusta — taimekasvatuses on suurim viga liiga varajane külvamine.

Biolani Turbasambla tabletid on seemikute jaoks soodne kasvulava.

Kevade saabudes hakkavad rohenäppude käed sügelema. Kuid rõdule ja aeda istutatavate istikute puhul on kannatlikkus edu pant. Paljude liikide õige külviaeg on alles märtsis-mais. Vara istutatud taimed venivad liiga pikaks ja jäävad habrasteks. Pikema idanemisajaga taimi, nagu tšillid ja pelargoonid, saab muretult külvata juba veebruaris.

Biolani Turbasambla tabletid on seemikute jaoks soodne kasvulava. Turbasambla tablettide kasutamise korral pole vaja muretseda seemikute üle kastmise pärast. Sammal püsib pikka aega niiske, mistõttu pole vaja seemneid katta. 

Eelmisel aastal hoogustunud aiandusbuumi jätkumist prognoositakse ka selleks aastaks. Paljud aiandushuvilised juba mõtlevad, mida istutada. Istikutega kiirustamine võib aga halvasti lõppeda. Enamik taimi idaneb üllatavalt kiiresti. Õige ajastuse korral saab ettekasvatatud seemikud istutada otse õue või rõdule.

Liiga vara külvatud seemikud kasvatavad varred tarbetult pikaks, seetõttu hakkavad nad kaarduma. Looduslikku valgust pole veel piisavalt, seega oleks abiks vaja taimelampe.

Tomatite ja paljude ettekasvatatud lillede jaoks on õige külviaeg märts. Köögiviljadega jagunevad külviajad olenevalt liigist peamiselt aprilli ja mai vahel. Taimekohased külviajad leiate seemnekottide juhistest. Kõige pikemad idanemisajad on populaarsetel tšillidel ja kurerehalistel. Neid saab rahus külvata juba veebruaris. Taimede ettekasvatamine kiirendab õitsemist ja suurendab saaki.

Kui aga on soov juba praegu taimi ette kasvatada, siis võib aknalauale hankida Biolani Minikasvuhoone, mille abil kasvatada  näiteks maitsetaimi nagu basiilik, mille võrsed kasvavad kiiresti ja neid saab lõigata salatisse või leivale. Ettekasvatuse korral võib seemneid puistada kogu kasvusubstraadi pinnale, sest võrsed lõigatakse enne suureks kasvamist. Eelkõige aga toovad varatärganud võrsed koju kevadist rohelust.

Külviajad:

  • Veebruari keskel: tšilli, paprika, pelargoon
  • Märtsi keskel: tomat, lavendel, petunia
  • Aprilli keskel: basiilik, kapsad, sametlill
  • Mai keskel: suhkrumais, avamaa kurk, suvikõrvits

Biolani turbasambla tablette ei saa kogemata üle kasta.

Biolani Turbasambla tabletid on seemikute eelkasvatamiseks sobiv kasvukeskkond. Turbasambla tabletid paigutatakse kas piisavalt sügavale alustassile või Biolani Minikasvuhoonesse, kus on 12 tableti jaoks valmis kastmiskohad. Turbasammal seob palju niiskust. Kuna substraat püsib pikka aega niiske, saab seemneid pinnale külvata. Neid pole vaja katta. See hõlbustab eriti väikeste seemnete idanemist.

Biolani Turbasambla tablettide eeliseks on see, et neid ei saa kogemata üle kasta. Külvi alguses kastetakse tablette rohke veega, et kuivanud sammal paisuks. Edaspidi kastetakse neid 1-2 korda nädalas. Vesi valatakse anuma põhja nii kaua, kuni sammal suudab endasse vett imada. Vett ei tohi jätta anuma põhja. Kuna sammal püsib õhu käes ka märjana, siis kasvukeskkond ei hallitu ja säilib hapnikkurikas kasvukeskkond. Aknalauad on istikute jaoks head kasvukohad, kuna neil on piisavalt valgust ja väike tuuletõmme ei tee taimedele liiga.

Selleks, et seemned saaksid sisse hea kasvuhoo, võib värske külvi panna põrandaküttega põrandale, kui selline võimalus kodus on olemas. Soojus kiirendab taimede idanemist. Niiskuse säilitamiseks on soovitatav kasvupind katta säilituskilega, millesse on torgatud õhuaugud. Biolani Minikasvuhoones täidab seda rolli Minikasvuhoone kaas.

Oluline on väetamise meeles pidamine. Peaaegu kõik Biolani kasvualused sisaldavad põhiväetist, millest piisab esimesteks kasvunädalateks. Pärast seda vajavad seemikud lisaväetist. Turbasambla tablettide väetamiseks sobivad kõige paremini väetised, mida saab segada kastmisveega.

Amazon tarnib Biolani Turbasambla tablette Euroopa koduaednikele. 

Aastaga on Biolani Turbasambla tabletid leidnud Amazoni veebipoe kaudu tee kogu Euroopasse, kus nad äratasid möödunud aastal suurt huvi. Biolani Minikasvuhoone ja Turbasambla tabletid pandi Amazoni veebipoes müüki kohe pärast turuletulekut. Seemikute kodus kasvatamist hõlbustavate toodete järele on suur rahvusvaheline nõudlus. Seetõttu on rahvusvahelised tootenimed Mini Greenhouse ja Moss Pellets ka nende toodete pakenditel.

Biolani Turbasambla tablettidel läheb Amazonis hästi. Neid tellitakse kõige rohkem Saksamaal. Ka Prantsusmaal, Hollandis ja Itaalias on koduaiapidajad rõõmsad uue istikute ettekasvatamise lahenduse üle.

Biolani Turbasambla tablette ja Biolani Minikasvuhoonet on võimalik osta hästi varustatud aiandus- ja ehituspoodidest ning meie e-poest:

Biolani Minikasvuhoone+2x12 Turbasamblatabletti

Turbasambla tabletid 4x12 tk

 

Lisainformatsioon:

Biolani aiandusnõunik Baltimaades: Inese Käspri, tel +372 5566 4936, Inese.Kaspri@biolan.com