Korduvad küsimused: Mullatooted

Korduvad küsimused: Mullatooted

Korduvad küsimused: Mullatooted

Mida kujutab endast lillemulla orgaaniline väetamine?

Biolani tooted on orgaanilised; mulla- ja turbatoodete väetamiseks kasutatakse kompostitud kanasõnnikut. Mitteorgaaniline lillemuld on väetatud kunstväetistega, mis on saadud palju energiat nõudva tööstusliku protsessi tulemusena. Orgaanilise väetamise eeliseks on mulla mikroorganismide hoogsam tegevus ja kasvualuse suurem huumusesisaldus, mis annab mullale vastupidava struktuuri.

Millised on lillepottidesse munevad väiksed kärbsed ja kuidas neist lahti saada?

Toataimede ümbrusesse võivad ilmuda väikesed, umbes 2—3 mm pikad lendlevad kärbsed. Toataimede juures elavad kärbsed munevad potitaimede mulda. Soodsates tingimustes paljunevad kärbsed üsna kiiresti. Areng munast kärbseks kestab toatemperatuuril 24—29 ööpäeva. Munadest arenevad umbes 5 mm pikkused tõugud, kes on algul läbipaistvad ja hiljem valged. Tõugu pea on musta värvi. Täiskasvanud toataimekärbsed söövad peamiselt vetikaid ega kahjusta seega taimi. Kuid tõugud söövad lisaks vetikatele ka taimede juuri ja juhul, kui neid on palju, võivad pidurdada taime kasvu. Täiskasvanud toataimekärbseid võib hävitada kärbsemürkidega. Tõukude hävitamiseks kastetakse mulda 2—3 %-lise männiseebi lahusega või püretriinilahusega vastavalt pakis olevale õpetusele. Pritsimist tuleb korrata 2—3 korda nädalase vahega. 

Mida kujutab endast helepruun hallitus lillemulla pinnal?

Ataimehallitus esineb algul heledate ebemetena mulla pinnal ning muutub hiljem kaneelipruuniks ja tolmavaks. Toataimehallitust esineb kõige rohkem turbapõhjalises mullas. Hallitus ei ole tavaliselt taimedele kahjulik, kuid kui seda on palju, võib see kinni katta alles idanevad taimed. Hallitust võib vältida, kasutades kergkruusakatet. Tavaliselt esineb hallitust siis, kui kastmisega on mindud liiale. 

Kas mullapinnal kasvavad seened on taimedele kahjulikud?

Mullas esinevad seened on tavaliselt puidulagundajad. Lillemulla valmistamisel kasutatakse ühe toorainena puukoorepuru, mis ei lagune kompostimise käigus täielikult. Pehkimist tekitavad seened saavad mittelagunenud puukoorest toitaineid kasvamiseks. Seened ei ole taimedele ohtlikud ja nad hävinevad aja jooksul iseenesest.

Miks säntpoolia õied on pehmed ja neid on vähe?

Pärast rikkalikku õitsemisperioodi võivad õied toitainepuuduse tõttu olla pehmed. Kiireim viis säntpoolia elustamiseks on pehmete õite ärakorjamine ja taime väetamine Biolani Looduslik Toitevedelik. Toitainepuudust ei teki, kui taime väetatakse kogu kasvuperioodi jooksul. Lihtne viis tagada toataimedele piisavalt toitaineid on kasutada Biolani Looduslikke Toitepulki, mida lisatakse kasvualusele 1—2 kuu järel vastavalt õpetusele. Kui taime väetatakse toitepulkadega, siis kasutatakse kastmiseks ainult vett.