TURBASAMBLA TABLETTIDES ON TAIMEDE ETTEKASVATAMINE LIHTNE

TURBASAMBLA TABLETTIDES ON TAIMEDE ETTEKASVATAMINE LIHTNE

Taimede ettekasvatus kiirendab taimede kasvu, õitsemist ja saagikoristust. Paljud taimed ei jõuaks meie lühikese suve jooksul saaki anda ilma nende ettekasvatamiseta.

TURBASAMBLA TABLETTIDES ON TAIMEDE ETTEKASVATAMINE LIHTNE

Taimede ettekasvatus kiirendab taimede kasvu, õitsemist ja saagikoristust. Paljud taimed ei jõuaks meie lühikese suve jooksul saaki anda ilma nende ettekasvatamiseta.

Valgusküllane aknalaud sobib hästi istikute ettekasvatuskohaks. Taimed, mis nõuavad pikka ettekasvatusperioodi, külvatakse veebruaris ja märtsis. Nende hulka kuuluvad näiteks paprika, tomat ja kannike. Kiirekasvuliste köögiviljade, nagu kurk, mais ja suvikõrvits, külv jäetakse mai algusesse, et istikud ei kasvaks liiga pikaks.

Vaata erinevate liikide külvigraafikut.  

Seemnete külvamine Turbasambla tabletti.

Lihtsaim viis seemneid idandada ja istikuid kasvatada on Biolani Turbasambla tablettides. Turbasambla tablett imab palju vett, kuid jääb õhuliseks. Niisutatud tabletis jääb seeme niiskeks ja idaneb ühtlaselt.

Kui Biolani Turbasambla tablette kasutada koos Biolani Minikasvuhoonega, on kasvutingimused veelgi ühtlasemad. Minikasvuhoone läbipaistva katte all püsib niiskus konstantne ja igapäevane kastmine pole vajalik.

Turbasambla tableti pinnale võib külvata mitu väikest seemet. Näiteks basiilikut ja lobeeliat saab kasvatada väikestes kimpudes, kus kasvab koos mitu istikut.

Üksikult külvatakse tomat, paprika, tšilli, kurk ja mais. Nii saavad nad Turbasambla tabletis kasvada kuni pottipanekuni ning puudub vajadus juurestikku kahjustava ümberistutamise järele.

Minikasvuhoone kasutamine on lihtne (soomekeelne video):

Minikasvuhoonet saad kasutada ikka ja jälle. Peske plastikust alus ja pange uued samblanööbid.

Ettekasvatatud seemikute käsitlemine.

Turbasambla tablett on väetatud ja sisaldab piisavalt toitaineid 3–4 kasvunädalaks. Pärast seda lisatakse kastmisvette segatud Biolan Loodusväetist või mõnda muud Biolani looduslikku väetist.

Kui istiku juured on Turbasambla tabletis läbi kasvanud ja istikutel on juba mitu lehte, on aeg need potti istutada. Täida pott näiteks Biolani Musta Mullaga. Tee poti keskele auk ja istuta seemik sinna. Tihendage kasvualus, seda seemiku ümber õrnalt vajutades.

Väetamine seemikute kasvu ajal.

Varuväetamist võib teha ettekasvatatud istikute ümberistutamisel. Lisaväetisena sobivad ainult aeglaselt lahustuvad väetised. Lisaväetiseks sobivad Biolani Tavaline Kanakana või mereadruga rikastatud Biolani Loodusväetis.

Istikupoti põhja ulatuvasse serva tehakse auk, kuhu doseeritakse varuväetis. Täpset väetamisjuhist vaata väetise pakendilt. Väetise peale puistatakse õhuke kiht mulda, et see putukaid ligi ei tõmbaks. Lisatudvaruväetisest eraldub toitaineid kogu istiku kasvu vältel ja istiku kastmiseks piisab vaid veest.

Kui ümberistutamisel lisaväetist ei anta, tuleb segada kastmisvette näiteks Biolani Toitevedelikku.

OLULINE: Seemikute alumiste lehtede kollasus on selge märk täiendava väetamise vajadusest.