Turbatooted

Turbatooted

Milline on kõige parem külvi- ja istutusmuld?

Turbatooted

Milline on kõige parem külvi- ja istutusmuld?

Milline on kõige parem külvi- ja istutusmuld?

Võimalusi on mitu. Väikestes pottides ja kassettides kasutatakse peeneteralist, liiva sisaldavat Biolani Külvi- ja Pikeerimismulda, taimede kasvatamiseks sobib ka Biolani Kaktusemuld. Suuremates kottides müügil olevates toodetest sobivad taimede ettekasvatamiseks lubjatud ja loodusväetistega väetatud Biolani Universaalne Kasvuturvas ja Biolani Aiamaa Must Muld. Valmis külvi- ja pikeerimissegu on ise kokkusegatud mullaseguga võrreldes hea investeering. Biolani kasvupinnasesegude hea kvaliteet ja haigustekitajate puudumine on tagatud toorainete karmi sisekontrolli ning kasvupinnasesegude ja valmis toodete kasutustestidega. Isetehtud segude kasutamisel suureneb näiteks pinnase kaudu levivate taimehaiguste nakkusoht, sest enamasti kasutatakse juhuslikult valitud, eelnevalt testimata toorainet. Kõik vahendid ja külvinõud tuleb enne kasutamist hoolikalt desinfitseerida.

Milline peaks olema kasvupinnas kodukasvuhoones?

Kasvupinnasena võib kasutada mulda, kasvuturvast või nende segu. Mulla segamine turba hulka ühtlustab kasvupinnase omadusi. Toitained säilivad sellises pinnases kauem kui ainult turbas, lisaks tagab turba ja mulla segu aja jooksul ideaalse granuleeritud struktuuri, mis loob juurtele head kasvutingimused. Biolani Aiamaa Must Muld sisaldab loodusväetisi ja seda on lubjatud ning see sobib hästi ka kasvuhoonetaimede kasvupinnaseks. Musta mulda laotatakse umbes 25 cm paksuse kihina kasvuhoone põhjale. Kui mulla omadusi parandatakse Biolani Universaalse Kasvuturbaga, siis võib kasvupinnasena kasutada ka kasvuhoone aluspinnast. Kasvuturvast laotatakse 15 cm paksuse kihina ning segatakse aluspinnasega.

Kõige hõlpsamini kasutatav kasvupinnas on Biolani Kasvukott, mis on mõeldud rohkesti toitaineid vajavate kasvuhoonetaimede, näiteks kurgi, tomati, paprika ja meloni kasvatamiseks. Kasvukotis on väetisevaru, millest jätkub kolmele taimele toitaineid kogu suveks. Kotti kastetakse ainult veega. Sügisel võib koti sisu kasutada pinnaseparandajana aiamaal, lillepeenras või põõsaste juurte ümber.

Milline on kompostiga väetatud mullatoodete ja teiste mullatoodete erinevus?

Kõik Biolani mulla- ja turbatooted on väetatud kompostiga. Kompostväetise põhitooraine on kanasõnnik. Mittelooduslikku päritolu mullatooteid on enamasti väetatud kunstväetistega, mille tootmiseks on läbitud rohkesti energiat tarbiv tööstuslik protsess. Kompostväetise eelis on see, et mullas tegutsevate mikroorganismide elutegevus on aktiivsem ja kasvupinnasesse lisatakse huumust, mis loob mullas kerge granuleeritud struktuuri.