Biolan Altkastmisvann
Biolan Altkastmisvann
Biolan Altkastmisvann
Biolan Altkastmisvann Biolan Altkastmisvann Biolan Altkastmisvann
Biolan Altkastmisvann

Altkastmisvann on lisavarustus Biolani Kasvukotile. Altkastmisvann toimib vee varuanumana, millest vesi imendub kapillaarselt taimede alusmulda vastavalt vajadusele.

Altkastmisvanni veevarust piisab kasvueas tomatitaimedele vähemalt nädalaks. See võimaldab kasvatada taimi näiteks suvilas, kus igapäevast kohalviibimist ei ole. Kasvuhoones tuleb tagada vaid piisav õhuvahetus. Ka pealt kastmise korral voolab vesi reservuaari, mis kergendab taimede kasvatust näiteks terrassil, vältides nii terrassi määrdumist.

Mõõdud: 58 x 38 x 20 cm 

 

 

 

 

 

 

 

 


Imemistorud asetatakse reservuaari.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Kasvukotti tehakse istutusaugud ettenähtud kohtadesse. Igast august võetakse imemistorudesse Kasvukoti mulda ja muld tihendatakse.  

 

 

 

 

 

 

 

 


Kasvukott tõstetakse Altkastmisvanni peale, eelnevalt tehes koti põhja iga imemistoru kohale sisselõiked. Sisselõiked avatakse nii, et imemistorud jäävad Kasvukoti sisse.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Taimed istutatakse Kasvukoti istutusaukudesse. Istutuse ajal kastetakse taimi pealt. Juurdumise järel (u 2 nädalat) kontrollitakse, kas muld on niiske ja vajadusel kastetakse taimi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Altkastmisvanni küljel on aken, mille kaudu saab veetaset kontrollida.   Altkastmisvanni ei tohi lasta kunagi täiesti ära kuivada. Kui nii peaks juhtuma, tuleb taimi rohkelt pealt kasta. Täis Altkastmisvanni veekogusest piisab umbes nädalaks.


Teemaga seotud tooted