Biolan Soojenduskaabel
Biolan Soojenduskaabel
Biolan Soojenduskaabel

Biolani Soojenduskaabel on lisavarustus Biolani Pesuveefiltrile. Biolani Soojenduskaabel võimaldab filtrit aastaringselt kasutada. Kaabel paigaldatakse filtri sisse ja ühendatakse soojendamisvajaduse tekkides vooluvõrku. Kaabli võimsus muutub automaatselt vastavalt filtri sisetemperatuurile.

Sobib: Biolan Pesuveefilter 125 ja 70 ja Biolan Saunafilter.

Paigaldamine

Biolan Soojenduskaabli abil tagatakse filtri töö ka talvistes tingimustes. Kaabel tuleb paigaldada juhendit järgides filtri sisse. Kaablit tohib lülitada ainult rikkekaitsega pistikupessa.

Biolan Saunafiltri kaabel paigaldatakse vastavalt Biolan Pesuveefilter 70 juhendile ning üleliigne kaabel juhitakse äravoolutorusse.

Toimimine

Filtri soojustus, reovee soojus ja mikroorganismide elutegevusest tekkiv soojusenergia vähendavad soojendamise vajadust. Puhastusseade talub väiksemaid miinuskraade, kui puhastusseadet kasutatakse regulaarselt. Filtri jäätumine ei kahjusta puhastusseadet, seega ei ole vaja hoida puhastuskaablit sisselülitatuna siis, kui eluhoonet ei kasutata.

Kui tekib soojendusvajadus, näiteks suvemajja saabumisel, ühendatakse kaabel vooluvõrku. Kaabli võimsus muutub automaatselt vastavalt filtri sisetemperatuurile. Seega ei tarbi soojenduskaabel kuigi palju voolu.