Käimla ventilatsioonivajadus

Käimla ventilatsioonivajadus

Käimla ventilatsioonivajadus

Modernne ning hästitoimiv kuivkäimla on kasutamisel lõhnatu ja meeldiv ning mugav kasutada. Selleks et kuivkäimla toimiks nõuetekohaselt, tuleb selle ehitamisel, paigaldamisel ja seadmete valikul siiski arvestada mõningate aluspõhimõtetega.

Kuivkäimla ventilatsioon

Kuivkäimla ventilatsioonipõhimõtte järgi peab õhk ruumist käimlaistme kaudu läbi ventilatsioonitoru katusele liikuma. Õhu juurdevooluks tasub käimlaruumi alaossa jätta näiteks ukse alla väike pilu.

Käimlamahutist suunatakse sirge ventilatsioonitoru katusele. Katusest läbiviik tihendatakse sobiva tihendusmaterjaliga. Ventilatsioonitorus tasuks vältida käänakuid, sest kõik käänakud aeglustavad õhu efektiivset liikumist. Kui ventilatsioonitorusse peab tegema käänakuid, on soovitatav teha neid mitte üle kahe, kusjuures kaldenurk peaks jääma alla 45 kraadi.

Kui käimla ventilatsioonitorusse peab tegema käänakuid, saab õhu liikumist vajaduse korral ventilaatoriga tõhustada.

Kui käimla paigaldatakse siseruumidesse, tasub ventilatsiooni tõhustada spetsiaalse ventilaatoriga. Muidu võivad siseruumides paiknevad küttekolded ja pliidiventilaatorid käimla ventilatsiooni eluruumide suunas liikuma panna. Mehhaanilise ventilatsiooniga eluruumides on mõttekas käimla ventilatsioon sama süsteemiga ühendada.

Ventilaatorid

Kuivkäimla ventileerimiseks võib paigaldada elektriventilaatori, mis paigutatakse siseruumide poolele käimla ventilatsioonitorusse.

Biolani Ventilaator sobib järgmistesse käimlatesse: Kompostkäimla, Kuivkäimla Komplet ja Vedelikku Eraldav Kuivkäimla.

Teine võimalus ventilatsiooni tõhustamiseks on katusele ventilatsioonitoru otsa paigaldatav Tuuleventilaator. Tuuleventilaator sobib sirge 75 või 110 mm läbimõõduga ventilatsioonitoruga.