Vali õige Biolani kuivkäimla

Vali õige Biolani kuivkäimla

Vali õige Biolani kuivkäimla

Modernne ning hästitoimiv kuivkäimla on kasutamisel lõhnatu ja meeldiv ning mugav kasutada. Selleks et kuivkäimla toimiks nõuetekohaselt, tuleb selle ehitamisel, paigaldamisel ja seadmete valikul siiski arvestada mõningate aluspõhimõtetega.

Kuivkäimla säilitab toitained

Suur osa majapidamises tekkivas reovees leiduvatest toitainetest tuleb just käimlajäätmetest, seega koormab toitaineid säilitav kuivkäimla keskkonda oluliselt vähem kui vesiklosett. Kuivkäimla ei raiska vett ja on seega mõistlik valik seal, kus vett ei ole. Kuivkäimla kompostitud jäätmetest saab väärtuslikku maaparandusainet ilutaimedele.

Hästi projekteeritud kuivkäimla on puhas, lõhnatu, kergesti tühjendatav ja eelkõige on seda mugav kasutada. Käimla läbikaalutud valik ja õiged paigalduslahendused tagavad selle laitmatu toimivuse ja kasutusmugavuse.

Juba käimla ostu plaanides tasub kaaluda, milliseid omadusi käimlalt eelkõige oodatakse. Käimlat valides tasub läbi mõelda järgmised tegurid:

  • käimla kasutamise lihtsus
  • võimalik elektri- ja veetarve ning -varustus
  • käimla kasutajate hulk
  • kas käimlat kasutatakse ainult suvel või ka talvel
  • kas käimla soovitakse paigutada õue või siseruumidesse
  • millised on käimla hooldus- ja tühjendusvõimalused
  • Käimla paigaldamisega seotud aspektidele tasub tähelepanu pöörata juba käimlat hankides, sest käimlamudelite paigaldus- ja ruuminõuded ning tühjendamistingimused on erinevad. Käimla paigaldamisel tuleb järgida paigaldusjuhendit.

 

Biolani kuivkäimlate lahendused:

Vähemkasutatavasse suvilasse või vana pinnasele ehitatud välikäimla renoveerimiseks sobib lihtne Biolani Kuivkäimla  
Biolani Vedelikku Eraldav Kuivkäimla sobib nii välikäimlasse paigaldamiseks kui ka suvila siseruumidesse. Biolani Vedelikku Eraldavas Kuivkäimlas on kaks eraldatud sisemahutit ja tänu neile ei nõua käimla tühjendamine erilist vaeva. Vesibidee puudub.  
Suurem Biolani Kompostkäimla sobib sageli kasutatava suvemaja käimlaks. Kompostkäimla jäätmemahuti on 200-liitrine soojustatud komposter, mille efektiivne ventilatsioon tagab jäätmete korraliku kõdunemise juba jäätmemahutis. Käimlas on võimalik kompostida väikeses koguses teisigi biojäätmeid. Vesibidee puudub. Soojenduskaabel võimaldab selle kasutamist ka talvel.  
   
Biolani Populett 200 sobivb tihedaks kasutamiseks, näiteks puhkeruumidesse, matkamajakestesse, turismitaludesse või ehitusplatsidele, iseäranis hästi kasutamiseks suvemajas.  

 

Vana välikäimlat saab renoveerida

Ka vana välikäimla on sageli võimalik renoveerida mugavaks ja keskkonnasõbralikuks käimlaks. Korraliku tihedapõhjalise kuivkäimla paigaldamine vanasse välikäimlasse muudab käimla kasutamise oluliselt mugavamaks ja takistab toitainete imbumist pinnasesse.

Lihtsate töö- ja paigalduspõhimõtetega Biolani Kuivkäimla ja Biolani Vedelikku Eraldav Kuivkäimla paigaldatakse alati otse põrandapinnale ning need ei nõua kuigi palju ruumi, seepärast on neid vanasse käimlasse tavaliselt suhteliselt hõlbus paigaldada. Enamasti saab Biolani Kompostkäimla paigaldada ka vanasse käimlaehitisse.